Zbiórka na aplikację ANIMAL HELPER

Do końca zbiórki zostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Chcesz zgłosić przypadek niehumanitarnego traktowania zwierząt? Ale… Zaraz, zaraz. Kto w zasadzie się tym zajmuje? Gmina, policja, weterynarz, a może jakaś fundacja?

Nie chcemy, byś tracił cenny czas na szukanie odpowiedzi. To czas, który może uratować życie zwierzęcia.

Chcemy, by odpowiedzią zawsze był ANIMAL HELPER.

Chcemy, by pomoc znalazła się zawsze. I to od razu. Chcemy ujednolicić, usystematyzować i uprościć formę kontaktu. Stworzyć jeden system obiegu informacji, by powiadomić odpowiednie, miejscowe organy ścigania i służby ratunkowe. Te możliwości stwarza powstająca właśnie aplikacja ANIMAL HELPER, która ma zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce.

Do końca zbiórki zostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Aplikacja ANIMAL HELPER to:

– prosty interfejs i intuicyjne menu – pozwolą szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy, aby zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy mogli posługiwać się nią bez utrudnień.

– aplikacja niekomercyjna – bezpłatna, dostępna na każdy smartfon z androidem i iOS, dzięki czemu każdy może ją pobrać, bez dodatkowo płatnych funkcji.

– szybkie działanie – podczas wypełniania formularza zgłoszenia, aplikacja bezpośrednio przekieruje użytkownika do funkcji aparatu lub galerii zdjęć. Zdjęcie lub film to najlepsze dowody w sprawie znęcania się, zaniedbywania lub potrącenia czy porzucenia zwierzęcia na pastwę losu.

– dokładna lokalizacja – aplikacja „na gorąco” przekaże dokładne miejsce zdarzenia przy użyciu modułu GPS. Dzięki temu powiadomione służby szybciej dotrą na miejsce zdarzenia.

– profesjonalna pomoc – wszystkie sprawy przyjmować będą specjalnie przeszkoleni pracownicy centrali, do których trafią zgłoszenia formularzowe.

– baza kontaktów – w przypadku zgłoszeń telefonicznych, aplikacja będzie podpowiadała – w zależności od regionu – szereg numerów lokalnych służb interwencyjnych.

– aplikacja bogata w porady – użytkownik znajdzie w niej wskazówki prawne, weterynaryjne, zoopsychologiczne oraz porady pierwszej pomocy, wsparte infografikami dla łatwiejszego przyswajania informacji.

ANIMAL HELPER to tak naprawdę każdy z nas. Każdy, któremu nie jest obojętny los bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt. Każdy, kto szybko i skutecznie chce im pomóc.

 

Jak jest teraz?

W praktyce, w zależności od formy zgłoszenia, interwencje podejmują różne instytucje i żadna z nich nie spełnia wszystkich potrzeb w sferze ratowania naszych braci mniejszych.

Policja – jedyna służba funkcjonująca w każdym regionie kraju, w trybie całodobowym. ALE funkcjonariusze nie są szkoleni w ratownictwie zwierząt, nie posiadają kompetencji do oceny kondycji i warunków bytowych zwierząt, nie posiadają transportów, ani miejsc dla ewentualnie uratowanych zwierząt.

Straż Miejska – podobnie jak wyżej, plus brak możliwości ścigania przestępstw określonych w przepisach prawa.

Inspekcja Ochrony Środowiska – kompetencje ograniczone do zwierząt dzikich i egzotycznych, kompetencje nadzorcze, bez faktycznej możliwości udzielenia pomocy potrzebującym zwierzętom.

Inspekcja Weterynaryjna – służba posiadająca nadzór nad przestrzeganiem przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Teoretycznie mająca spełniać zadania dotyczące szeroko pojętej ochrony zwierząt, lecz w rzeczywistości tragicznie niedofinansowana i absolutnie niewydolna. Podstawowym zadaniem inspekcji, składającej się z coraz to mniejszej liczby faktycznych lekarzy weterynarii, jest kontrola produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Brak miejsc i transportów dla uratowanych zwierząt, brak możliwości natychmiastowej reakcji, brak uprzywilejowanych drogowo pojazdów, brak prawnej możliwości odbioru zwierząt w trybie natychmiastowym. Ponadto, inspektoraty weterynaryjne funkcjonują jedynie w wymiarze ośmiu godzin w dni powszednie.

Organizacje, których statutowym celem jest ratowanie zwierząt – w zdecydowanej większości składające się tylko, bądź głównie z wolontariuszy, co często ogranicza podjęcie natychmiastowej reakcji. Większość organizacji składa się z bardzo niewielkiej liczby członków, gdzie często zaangażowanie i chęci nie idą w parze z możliwościami technicznymi i finansowymi. Mimo to, w znacznym stopniu, towarzystwa wypełniają luki opisane przy powyżej wskazanych instytucjach.

Rezultatem powyższego, nagminnie zdarzają się sytuacje, w których zwierzęta nie otrzymują pomocy lub jest ona znacznie spóźniona. Między innymi, przez powszechnie stosowaną tzw. „spychologię”, wśród służb odbierających zgłoszenia. Niehumanitarne traktowanie zwierząt najczęściej zgłaszane jest w formie maili, telefonów, a czasem nawet przez komunikatory społecznościowe. Pomyślcie do ilu zgłoszeń nie doszło, ponieważ świadek miał mętlik w głowie i nie wiedział, które służby powiadomić?

 

Teraz, razem mamy okazję to zmienić. Dołącz do zbiórki i razem z nami stwórz aplikację ANIMAL HELPER. 

Pomysłodawcami aplikacji są Paweł Gebert – reprezentujący organizację charytatywną OTOZ Animals, oraz Adam Van Bendler – stand-uper oraz założyciel Fundacji Psia Krew. Razem z ekipą Macieja Wilka ze Stage Production, postanowili podjąć się wspólnie tego wyzwania.

Zbiórka trwa do połowy stycznia. Zbieramy na dokończenie aplikacji, jej aktualizowanie oraz operatorów centrali Animal Helper. Planujemy rozpocząć działania w drugim kwartale 2021 roku.

Kim jesteśmy?

Fundacja Psia Krew to organizacja charytatywna, założona w 2018 roku przez Adama Van Bendlera – komika, aktora i miłośnika zwierząt. Naszym celem jest pomoc potrzebującym zwierzętom – nie tylko psom (co mogłaby sugerować nazwa), ale także kotom, jelonkom, jeżykom, świnkom – wszystkim zwierzętom, które są podopiecznymi schronisk i placówek działających na ternie całej Polski.

Pomagamy przez cały rok, a środki do działania pozyskujemy raz w roku, dzięki dwóm absolutnie wyjątkowym imprezom charytatywnym, gdy w jednym miejscu spotykają się wszyscy dobrzy ludzie, którym los tych małych istot nie jest obojętny. Mowa o Charytatywnym Meczu o Psią Krew, czyli Komicy vs Raperzy, a także o Charytatywnej Gali Stand-up Comedy. 

Głównymi osobami odpowiedzialnymi za ruchy organizacyjne są Adam Van Bendler, Dawid Kwitowski oraz cały sztab Stage Production – firmy specjalizującej się w organizacji największych w Polsce imprez masowych, dzięki którym zbierane są środki na wyznaczone cele. Do tej pory, dzięki dwóm edycjom Meczu i Gali, Fundacja zgromadziła na pomoc zwierzętom ponad 365 000 zł!

Adam van Bendler

Adam van Bendler

założyciel fundacji

Dawid Kwitowski

Dawid Kwitowski

członek zarządu

Maciej Wilk

Maciej Wilk

Stage Production

Magdalena Wałdoch

Magdalena Wałdoch

Stage Production

Katarzyna Wojtas

Katarzyna Wojtas

Stage Production

Jacek Pelisiak

Jacek Pelisiak

Stage Production

Kacper Piątkowski

Kacper Piątkowski

Stage Production

Yurkosky i Malwina

Yurkosky i Malwina

Łukasz Matelski

Łukasz Matelski

Jacek Karwacki

Jacek Karwacki

Co robimy?

Naszym głównym celem jest pomoc i wsparcie bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt. Wspieramy wszelkie działania, które mają na celu niesienie pomocy zwierzętom, ich ochronę, dbanie o ich zdrowie i życie poprzez zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami. Działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, w szczególności poprzez organizowanie i prowadzenie edukacji prozwierzęcej. 

Współpracujemy wyłącznie z instytucjami propagującymi humanitarne traktowanie zwierząt. Niesiemy pomoc zwierzętom skrzywdzonym i porzuconym, udzielamy pomocy placówkom i osobom fizycznym, które służą i niosą pomoc bezdomnym zwierzętom. Starannie sprawdzamy instytucje, które wspieramy, bo chcemy mieć pewność, że pomoc istotnie trafi do tych, na których zależy nam najbardziej – czworonożnych istot.

Na co zbieramy?

  1. Renowację infrastruktury schronisk
    • budowa izolatek pooperacyjnych
    • stawianie kojców
    • budowa wybiegów
    • ocieplanie pomieszczeń
    • wznoszenie klatek
    • wyposażanie w budy i legowiska
  2. Suche karmy weterynaryjne
  3. Mokre karmy specjalistyczne
  4. Środki dezynfekujące
  5. Płyny i obroże przeciw kleszczom i pchłom
  6. Kontenery przewozowe
  7. Kuwety
  8. Smycze i obroże
  9. Maty sanitarne
  10. Legowiska
  11. Zabawki
  12. Drapaki

Co udało się nam zrobić do tej pory?

Rozpoczęcie renowacji schroniska w Pasłęku

Latem 2020 roku zmodernizowaliśmy tam całą przednią strefę, zakupiliśmy nowe kojce, ale przede wszystkim, położyliśmy kilka ton płyt, aby zwierzaki nie tonęły w błocie. Rok wcześniej przekazaliśmy ponad dwie tony specjalistycznej karmy BRIT, w tym karmy dla szczeniąt, seniorów, psiaków po sterylizacji, psiaków z chorymi jelitami, zwierząt z uczuleniami. Do tego karmę dla małych i starszych kotów, a także kontener do przewozu średnich zwierząt, środki przeciwko pchłom, kleszczom i wszom, leżanki dla kotów.

Postawienie kociarni wraz z wybiegami w Kościerzynie

Dnia 12 czerwca razem z OTOZ Animals mieliśmy przyjemność otworzyć nowo postawioną przez nas kociarnię wraz z pięknymi wybiegami. Składa się ona z aż trzech specjalnie skonfigurowanych kontenerów. Pierwszy z nich służy jako izolatka dla zwierzaków schorowanych. Kolejne dwa, połączone, służą jako pomieszczenia adopcyjne, gdzie można kotki dokładnie obejrzeć i podjąć właściwą decyzję, którego przygarnąć. Na potrzeby schroniska kontenery zostały odpowiednio przebudowane. Umieszczono w nich zlewy, przeszklone drzwi, ścianki przedsionkowe, dodatkowe okienka oraz wyjścia na wybiegi. Miejsce to służy kotom odebranym z interwencji oraz po wypadkach.

Izolatki pooperacyjne i budowa wybiegów w Starogardzie Gdańskim

Fundacja zakupiła niezbędne materiały budowlane. Kafle, kleje, belki, grzejniki, oświetlenie, metalowe siatki, okablowanie i inne artykuły elektryczne oraz poliwęglanowe płyty, z których składają się dachy pomieszczeń. W specjalnie wydzielonej hali stanęło pięć wykafelkowanych i ocieplanych izolatek, w których zwierzole wypoczywają już po zabiegach. Wykończone zostały również duże zewnętrzne wybiegi, przykryte poliwęglanowym dachem.

Inne akcje
Gdynia Ciapkowo

Już drugi raz z rzędu przekazaliśmy im weterynaryjne karmy Royal Canin, seniorów, psiaków po sterylizacji, psiaków z chorymi jelitami, zwierząt z uczuleniami a także suplementy Vet Expert, preparaty przeciw pchłom i kleszczom, specjalistyczna karma dla młodych kociąt.

Przeczytaj o innych akcjach klikając w slider powyżej.

Jak to zrobiliśmy?

Charytatywny Mecz o Psią Krew

komicy kontra raperzy

 

Mecz o Psią Krew jest unikatowym wydarzeniem sportowym w Gdyni, łączącym fanów stand-upu, hip hopu oraz miłośników zwierząt. Po jeden stronie grają najlepsi polscy komicy z Paczesiem. Gizą, Rucińskim, Lotkiem, Szulowskim i niemal kilkudziesięcioma znakomitymi komikami zarządzanymi przez kapitana drużyny – Adama Van Bendlera. Po drugiej stronie boiska, w ekipie raperów zobaczyć mogliśmy min. Palucha, Dwóch Sławów, Matę, Tymka, Eldo i wielu innych świetnych artystów.

Selekcjonerem tej ekipy jest znany vloger hip hopowy Filip Jurkowski wraz z żoną Malwiną. W każdym meczu padało po 12 bramek w regulaminowym czasie gry i kończyły się rzutami karnymi. Za organizację meczu odpowiedzialne jest Stage Production. Patronem jest Miasto Gdynia, a Głównym Sponsorem meczu jest firma ZOO KARINA. Łącznie, oba mecze obejrzało na żywo na stadionie ponad 3000 widzów!

Charytatywna Gala Stand-up Comedy

 

Gala odbywająca się co roku w Gdyni, to największe komediowe wydarzenie charytatywne w Polsce. Na mogącej pomieścić ponad 3 000 widzów arenie, mamy okazję zobaczyć kilkunastu topowych stand-uperów prezentujących najlepsze fragmenty swoich materiałów.

Cała impreza prowadzona jest przez Adama Van Bendlera, a na scenie zobaczyć mogliśmy już min. Paczesia, Lotka, Gizę, Rucińskiego, Szulowskiego, Chałupkę, Krajewskiego, Leję i wielu, wieeeeeeelu, NAPRAWDĘ WIELU wspaniałych komików. Za organizację i widowiskowość imprezy odpowiada Stage Production. Łącznie, obie gale obejrzało ponad 6000 osób!

Obejrzyj nasze super produkcje!

Podsumowanie I Charytatywnego Meczu o Psią Krew oraz I Charytatywnej Gali Stand-up Comedy
Skrót I Charytatywnego Meczu o Psią Krew

Są z nami

Wspomóż nas!

Przelew tradycyjny

 

Dane do przelewu krajowego:

Odbiorca: Fundacja Psia Krew
Numer konta: 61 1050 1764 1000 0090 8041 2621
Nazwa banku: Ing Bank Śląski
Adres odbiorcy: ul. Złota 18, 80-297 Banino
Tytuł przelewu: dowolny

 

Przelew zagraniczny:

kod BIC (SWIFT) banku: INGBPLPW
numer IBAN: PL 61 1050 1764 1000 0090 8041 2621

Wpłata przez stronę zrzutka.pl

Udostępnij zbiórkę

Przelałeś pieniądze lub wpłaciłeś na zrzutka.pl? Udostępnij link do zbiórki swoim znajomym!

Nie możesz sobie pozwolić na wsparcie finansowe? Nie szkodzi, powiadom swoich znajomych o naszej zbiórce!

Skontaktuj się z nami

fundacjapsiakrew@gmail.com

+48 511 987 637